Porady

Szukasz części do Ursusa C-360? Kup je online i nie przepłacaj!

Wśród licznych maszyn rolniczych, które wyprodukowano w Polsce, ciągnik C360 jest jednym z najpopularniejszym pojazdów. Jest znany w wielu krajach i doceniany za wysoką funkcjonalność, niską awaryjność oraz uniwersalne zastosowanie. Wykorzystuje się go do różnych prac polowych do obsługi maszyn rolniczych, oraz w leśnictwie. Ciągnik marki Ursus cieszy się uznaniem również w obecnych czasach, a sporym zainteresowaniem odznaczają się części zamienne do tej maszyny, dostępne na rynku wtórnym. 

Czym wyróżnia się ciągnik C360?

Ursus C 360 był produkowany w latach 1976 – 1994. Poza Polską i blokiem państw Europy Wschodniej był najbardziej znany również na kontynencie afrykańskim. Maszynę można było dostać w różnych wariantach konstrukcyjnych ze standardowym lub dodatkowym wyposażeniem w wersji premium.  

Jego największą zaletą była trwałość i duża odporność materiałów, z których budowano najważniejsze komponenty – silnik, układ hamulcowy oraz hydrauliczny. Dzięki temu traktor prawie nigdy nie zawodził swojego właściciela i mógł służyć przez długie lata. 

Obecnie wśród licznych części do ciągnika Ursus C-360 można znaleźć takie elementy, jak:

  • wygodną kabinę z 4 słupkami,
  • podnośnik z udźwigiem 1200 kg,
  • skrzynia biegów z przełożeniami 10/2,
  • wysokoprężny silnik z 4 cylindrami.

Dzięki powyższym rozwiązaniom ciągnik posiada moc rzędu 52 koni mechanicznych i rozwija prędkość 25 km/h.

Które podzespoły i części Ursus C-360 można wymieniać samodzielnie?

Duża część pojazdów marki Ursus C 360 wymaga przeprowadzenia generalnego remontu. Aby był on skuteczny, niezbędne są to tego różne podzespoły, elementy i części zamienne. Wiele z nich można montować samodzielnie. Poniżej znajduje się krótkie zestawienie części, które rolnik może wymienić bez pomocy mechanika:

  • elementy układu paliwowego – o ile awaria pompy wtryskowej lub wtryskiwaczy należą do rzadkości, to w momencie wystąpienia takiej sytuacji może to sprawić wiele problemów. Na szczęście ich wymiana jest stosunkowo prosta – wymaga odkręcenia śrub, które blokują dostęp do wtryskiwaczy. Regeneracja pompy wtryskowej może być naprawdę opłacalna – może być nawet o połowę tańsza niż w przypadku użycia oryginalnych komponentów. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić,
  • dolot powietrza – odpowiada za doprowadzenie powietrza do cylindrów silnika. Zadbanie o tę część będzie wymagało wymiany oleju w filtrze powietrza i sprawdzenia hermetyczności dolotu tuż za filtrem. Warto także zwrócić uwagę na instalację uszczelki w przestrzeni między filtrem, a pozostałą częścią dolotu,
  • układ elektryczny – w skład tego układu wchodzą takie elementy jak rozrusznik, alternator czy regulator napięcia. Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest łatwy dostęp do tych części, ponieważ większość przewodów, które do nich prowadzą znajdują się na zewnątrz. 

Kupuj części zamienne C360 online

Powyższe układy i podzespoły można dostać w internetowym sklepie  rolniczym ZENOX.pl, który prowadzi sprzedaż wysyłkową.  Gwarantuje także wysoką jakość części zamiennych do c360. Dodatkowo daje możliwość zwrotu zakupionego elementu, jeśli nie spełni oczekiwań nabywcy.

Komentarze Facebook
Tagi
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button
Close