Części do maszyn i pojazdówPojazdy rolnicze

Wymiana fotela w ciągniku: jak dobrać odpowiedni model?

Odpowiedni fotel w ciągniku jest niezwykle istotny. Długie siedzenie na nie niezbyt wygodnym modelu może przyczynić się do wielu dolegliwości bólowych. Niewłaściwe rozwiązanie w tym zakresie bez wątpienia odbije się negatywnie na zdrowiu kręgosłupa. Dlatego podpowiadamy w tym artykule, jak wybrać dobry model fotela do ciągnika.

Fotel do ciągnika, czyli przede wszystkim wygoda oraz bezpieczeństwo

W kwestii związanej z wyborem siedziska do traktora liczy się głównie komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa. Ergonomiczne stanowisko pracy ograniczy w znacznym stopniu zmęczenie i nie wywoła dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa, czy uporczywych migren. Dlatego jest to czynnik, który jest niezwykle istotny przy wyborze siedziska do traktora rolniczego.

Jakie cechy powinno mieć właściwe siedzenie do ciągnika rolniczego?

Siedzenie do traktora powinno przede wszystkim gwarantować sprawną amortyzację. Fotel uwzględniający dobry układ pneumatyczny bardzo dobrze wytłumi wszelkie wstrząsy, a także drgania podczas prowadzenia pojazdu. Co więcej, siedzisko w ciągniku musi gwarantować dostosowanie parametrów do kierowcy. W tym przypadku liczą się takie elementy, jak waga i wzrost. Kolejnym aspektem związanym z dopasowaniem fotela jest komfortowa regulacja. Siedzisko powinno dawać takie możliwości jak ustawianie przód – tył i kąta nachylenia krzesła z oparciem. Nie należy zapominać również o dodatkowym podparciu, a więc podłokietnikach i zagłówku, które skutecznie odciążą kręgosłup. Ponadto zabezpieczą też przed gwałtownymi ruchami.

Siedzenia z amortyzacją pneumatyczną i mechaniczną

Inwestując w fotel do ciągnika, możesz wybrać siedzenie amortyzowane pneumatycznie lub siedzenie amortyzowane mechanicznie. Jednakże niezależnie od tego co wybierzesz, każdy z rodzajów foteli nadaje się do dużych i średnich maszyn. Co więcej, fotele mają także ochronę przed zanieczyszczeniami, wodą i wpływem warunków atmosferycznych. Niektóre modele uwzględniają również zderzaki, które gwarantują kompletne amortyzowanie zarówno w górę, jak i w dół.

Gdzie kupić odpowiedni fotel do traktora rolniczego?

Inwestując w fotel do ciągnika rolniczego lub każdą inną części wykorzystywaną w gospodarstwie rolnym, koniecznie trzeba nawiązać współpracę ze specjalistycznym sklepem stacjonarnym bądź online. Przy czym dużo lepszym wyborem są internetowe sklepy rolnicze, takie jak sklep ZENOX.pl. Posiada on bardzo szeroki asortyment, dzięki temu każdy Klient z pewnością znajdzie odpowiednie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Zaletą zakupów online jest także wygoda, a ponadto krótki czas realizacji zlecenia. Interesujące jest też to, że internetowy sklep rolniczy ZENOX.pl jest w stanie zaproponować swoim Klientom doskonałej klasy zamienniki oryginalnych komponentów. Dzięki temu można oszczędzić oraz cieszyć się komfortową pracą maszyny, czy urządzenia. Sklep ZENOX.pl cieszy się dużą popularnością na rynku, ponieważ zaufało nam już tysiące zadowolonych Klientów. Sprawdź proponowane przez nas siedzenia do ciągnika!

Komentarze Facebook
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button
Close