Części do maszyn i pojazdów

Uprawa ziemi: kupuj online części rolnicze. To się opłaci!

Prowadząc gospodarstwo rolne musimy regularnie kupować części zamienne – zarówno do ciągników, jak i innych maszyn rolniczych. W ostatnich latach wielu rolników przekonało się do zakupów online w internetowych sklepach rolniczych. W ten sposób możliwy jest zakup różnego rodzaju zamienników oryginalnych podzespołów, których jakość jest bardzo wysoka, a cena przystępna dla portfela. Natomiast w przypadku części do maszyn rolniczych, które nie są już od dawna produkowane, jest to niejednokrotnie jedyna możliwość zdobycia jakichkolwiek zapasowych elementów.

Co warto mieć w zapasie?

Podczas uprawy ziemi maszyny rolnicze są intensywnie eksploatowane. Dotyczy to zwłaszcza takich sprzętów jak pług czy brony. To one wykonują zdecydowanie najcięższą pracę, podczas orania i wyrównywania powierzchni pól. Dlatego też każdy przezorny rolnik posiada w zapasie odpowiednią ilość elementów, takich jak lemiesze i odkładnice, czy też zęby do bron. Wśród części zamiennych do pługów dobrze jest też mieć śruby mocujące, ponieważ przy dużych przeciążeniach (np. uderzenie w kamień ukryty pod warstwą ziemi) może dojść do ich urwania. Stosowane są tam specjalne śruby i nakrętki o dużej wytrzymałości, przez co nie można użyć zwykłych zamienników ze sklepu budowlanego. Jeśli natomiast chodzi o części zamienne do brony, to zdecydowanie warto jest posiadać zęby, które są elementem roboczym występującym zarówno w bronach polowych, jak i aktywnych. Wszystkie te części do maszyn rolniczych kupić można w internetowym sklepie rolniczym ZENOX.pl.  

Bez tych części się nie obędziemy

Samo zaoranie i zabronowanie pola najczęściej nie wystarcza do dobrego wzrostu upraw. Dlatego rolnicy coraz częściej stosują kultywatory, które dodatkowo spulchniają wierzchnie warstwy gleby. W maszynach tych występują charakterystyczne redlice, zwane też pazurami. To one wykonują najtrudniejszą pracę, stąd też zdarza się, że ulegają zerwaniu. Warto więc posiadać ich odpowiedni zapas, a także zapas stosownych śrub mocujących. Aby zwiększyć wydajność pracy, stosuje się agregaty uprawowe, za pomocą których można wykonać kilka różnych prac jednocześnie. W ich przypadku liczba części zamiennych, które warto posiadać pod ręką rośnie. W siewniku nierzadko uszkodzeniu ulegają lejki doprowadzające zboże do gleby, zdarzają się też awarie trybów i przekładni. Części zamienne do siewnika, które można kupić w internecie, nie kosztują dużo natomiast dzięki ich wysokiej jakości nie będziemy musieli obawiać się o ewentualne, przyszłe awarie.

Zakup części zamiennych do maszyn rolniczych w sklepach internetowych, takich jak ZENOX.pl to działanie, które zdecydowanie się opłaca. Mamy do wyboru bardzo szeroką paletę zamiennych podzespołów, których jakość stoi na wysokim poziomie, a ceny są przystępne dla każdej kieszeni. Dla posiadaczy starszych ciągników, często może to być jedyne źródło dostępu do nich. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba gospodarstw korzysta z tego nowoczesnego rozwiązania.

Komentarze Facebook
Tagi
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button
Close