Części do maszyn i pojazdów

John Deere kombajn Serii S – pełna automatyzacja i optymalizacja wydajności modeli S700

John Deere – marka, której historia sięga 1837 roku, nieustannie dostarcza użytkownikom wiele nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Już od ponad dwóch dekad produkuje kombajny z innowacyjnym pojedynczym rotorem.

W ciągu ostatnich siedmiu lat, hale produkcyjne opuściło ponad 55 tys. kombajnów samej tylko serii S.  Przez cały ten czas firma John Deere prowadziła zakrojone na szeroką skalę testy maszyn w warunkach polowych. Efektem współpracy producentów z rolnikami użytkującymi maszyny jest stworzenie kombajnu S700. Wprowadzono w nim istotne usprawnienia wydajności pracy operatora, poprawiono parametry eksploatacyjne maszyny oraz jakości ziarna, co przełożyło się na obniżenie kosztów użytkowania i wzrost zysków. Jednak najbardziej rewolucyjne rozwiązania wprowadzone zostały w zakresie monitorowania pracy podczas zbiorów, optymalizacji podejmowanych działań i efektywnej komunikacji.

Interaktywna regulacja kombajnu – gwarancja wydajności niezależnie od warunków

John Deere kombajn S700 wyposażony został w ICA2 – system odpowiadający za interaktywną regulację pracy, pozwalający na rezygnację z przeprowadzania regulacji ręcznych przez operatora. Pozwala to na zapewnienie optymalnej, stałej wydajności. Od momentu skonfigurowania maszyny,  wbudowany system automatyki ICA2 samodzielnie reguluje wszelkie parametry, pozwalając operatorowi skoncentrować się na prowadzeniu maszyny, bez strat dla wydajności zbiorów. Automatyczne wprowadzanie korekt do parametrów regulacyjnych jest możliwe dzięki zainstalowaniu kamer cyfrowych w przenośnikach ziarna i niedomłotów. Monitorowanie ilości uszkodzonych ziaren w czasie rzeczywistym daje możliwość bieżącego korygowania przez system zadanych ustawień. 

System Active Yield – dokładny wynik pomiaru plonu

Dzięki zastosowaniu systemu Active Yield, operator obsługujący John Deere kombajn S700 nie musi wykonywać czasochłonnych kalibracji ani kilkukrotnie ważyć przyczep, aby dokonać dokładnego pomiaru wielkości plonów. Automatyzację tego procesu zapewniają trzy czujniki zamontowane wewnątrz zbiornika ziarna, których zadaniem jest automatyczny pomiar zmian masy w trakcie napełniania zbiornika. System wykorzystuje wiele punktów kalibracyjnych jednocześnie, co w warunkach polowych i konieczności kalibracji manualnej przez operatora, nie byłoby możliwe do osiągnięcia.

Programowalne Centrum Sterowania kombajnu John Deere

Obsługa kombajnu S700 stała się jeszcze prostsza, dzięki zebraniu w jednym miejscu wszystkich elementów sterujących. Dostępny w modelu S700 wyświetlacz czwartej generacji został zaprojektowany w taki sposób, aby jego funkcje odpowiadały funkcjom nawigacyjnym smartfonu. Dzięki prostej nawigacji po wyświetlaczu dotykowym, przejście do kolejnego ekranu możliwe jest dzięki jednemu przesunięciu palcem. Istnieje możliwość dostosowania układu wyświetlania ekranów do preferencji operatora. Zmniejszona została ilość kliknięć potrzebnych do wprowadzania zmian w aplikacjach, co wpływa na uzyskanie kolejnych oszczędności czasu.

Command PRO – nowa dźwignia sterowania wyposażona w napęd hydrostatyczny – zapewnia  możliwość bezproblemowego sterowania wszystkimi podstawowymi funkcjami kombajnu jedną ręką. Wprowadzenie siedmiu przycisków programowalnych przez operatora umożliwia jej dodatkową personalizację. Co istotne, przełączenie ekranu wyświetlacza nie wymaga zdejmowania ręki z dźwigni. Można tego dokonać obracając okrągłe pokrętło zamocowane na dźwigni.

Dzięki nowo wprowadzonym rozwiązaniom w zakresie kontroli obsługi i monitorowania plonów, kombajny John Deree stały się jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika, a jednocześnie wydajne i oszczędne.

Komentarze Facebook
Pokaż więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

Back to top button
Close